+48 691 938 038

Psychoterapia

Terapia indywidualna
Terapia par i rodzin
Terapia grupowa
Terapia online
Konsultacje psychologiczne
Mindfulness

Po co i dla kogo jest psychoterapia?

Psychoterapia to droga, proces, w którym poznajemy siebie. Pomaga nam ona dokonać zmiany w myśleniu, emocjach i zachowaniu. Dzięki niej uczymy się rozpoznawać swoje potrzeby, akceptować siebie i traktować siebie i innych z życzliwością.

Powodów do zgłoszenia się do gabinetu psychoterapeuty jest wiele. Mogą być to lęki, fobie, stany depresyjne. Wybuchy niezrozumiałych emocji, dotkliwe nieporozumienia z bliskimi, ……lorem ipsum

Kto przychodzi do terapeuty?

Normalni ludzie, tacy jak Ty. Ludzie, którzy chcą poprawić swoje relacje z innymi, swój stosunek do rzeczywistości, świadomi, że pewne problemy nie rozwiązują się same.

Jak pracuję?

Pracuję w podejściu poznawczo-behawioralnym gdyż jestem przekonana o jego skuteczności. Bazą dla terapii jest poznanie zależności pomiędzy myśleniem, emocjami i zachowaniem człowieka. Korzystam z narzędzi i technik NVC – komunikacji bez przemocy, stosuje techniki NLP oraz mindfulness.

W psychoterapii ważna jest dla mnie atmosfera pełna akceptacji i życzliwości. Jednocześnie cenię przejrzyste zasady i konkrety. Już na początku ustalamy cele i ramy czasowe terapii.

Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Posiadam certyfikaty obu tych organizacji.
Pracuję pod stałą superwizją.
Częste pytania
Kiedy i jak zacząć terapię?

Aby zacząć, trzeba zacząć:) Pierwszy krok to uświadomienie sobie potrzeby pomocy oraz kontakt z psychoterapeutą. Podczas pierwszej wizyty…..
Ustalamy cele i ramy czasowe terapii.

Jak długo trwa pojedyncza sesja?

Sesja trwa 50-60 minut. Częstotliwość spotkań może być różna, tak jak uzgodnią obie strony.

Terapia stacjonarna czy online?

Spotkania stacjonarne odbywają się w w prywatnym gabinecie w Pile. Przyjmuję osoby dorosłe w ramach kontraktu z NFZ w Niepublicznym Zakładzie Opieki Psychiatrycznej i Odwykowej dla Dorosłych w Pile, jak również pacjentów prywatnych

Psychoterapia online….

Ile to kosztuje?

Spotkania w ramach kontraktu z NFZ są dla pacjenta bezpłatne. Koszt spotkań dla prywatnych pacjentów podany jest w zakładce „Cennik”.

Terapia online

Psychoterapia online, tak jak i spotkania w gabinecie psychoterapeuty jest dopasowana do potrzeb klienta. Psychoterapię rozpoczyna diagnoza (zajmuje najczęściej do trzech pierwszych spotkań) czyli ustalenie podstaw problemu oraz celów terapii. Podczas kolejnych sesji realizujemy wspólnie ustalone cele.

Zastanawiasz się czy psychoterapia online jest skuteczna?

Podczas badań prowadzonych przez około 20 lat udowodniono, że psychoterapia poznawczo-behawioralna prowadzona on-line jest na równi skuteczna jak ta prowadzona „na żywo” w gabinecie psychoterapeuty. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam tutaj.

Czy istnieją przeciwwskazania do terapii online?

Przed rozpoczęciem tego typu terapii psychoterapeuta (czasami wraz z lekarzem prowadzącym) upewnia się, czy nie ma innych przeciwwskazań do tego typu pomocy. Mogą do nich należeć:
– nawracające myśli samobójcze i zachowania autoagresywne,
– stany psychotyczne,
– problemy z kontrolowaniem agresji,
– silne uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

W temacie psychoterapii bliski jest mi cytat z Carla Rogersa:
„Jestem przekonany, że proces dobrego życia nie jest życiem dla tchórzliwych. Zawiera on w obie rozciąganie i wzrastanie ku korzystaniu bardziej i bardziej z  potencjału danej osoby. Obejmuje odwagę do bycia. Oznacza, angażowanie siebie w pełni w strumień życia. Jednak dogłębnie ekscytującą rzeczą w byciu człowiekiem jest, że gdy jednostka jest wewnętrznie wolna, wybiera jako dobre życie ten proces stawania się.”

– CARL ROGERS